Restauracja „Dom Retro”, mieszcząca się w Jastrzębiu–Zdroju, to zabytkowa willa zapewniająca nastrój przedwojennej restauracji. „Dom Retro” położony jest w niewielkiej odległości od Parku Zdrojowego, którego drzewostan, wpisano do rejestru zabytków klasy "A". W budynku tym po gruntownym remoncie zgodnie z koncepcją właścicieli przekształcono ruinę w elegancką i nastrojową restaurację. Styl retro nadaje wnętrzom niepowtarzalnego i szczególnego klimatu, kojarzy się z romantyczną atmosferą. Stare przedmioty i meble w połączeniu z nowoczesnym wykończeniem pomagają stworzyć klimat z dawnych lat. Właściciele samodzielnie zaprojektowali tu wszystko, od układu wnętrz po najdrobniejsze detale, a w wyposażeniu znalazło się wiele pamiątek rodzinnych. Sercem każdej restauracji jest kuchnia, tak jest również w tym przypadku.

Praca kuchni i przygotowane tu dania przyporządkowane są jednej zasadzie: potrawy z niej wychodzące muszą być smaczne, zdrowe, świeże i pięknie podane. Posiadamy również własny ogród warzywny, który znajduje się na obszarze oddzielonym od innych części krajobrazu. Uprawiamy warzywa, owoce, zioła, które wykorzystywane są w naszej kuchni, a ich smaku, jakości i świeżości nie da się porównać z tymi zakupionymi w supermarketach.

W restauracji szef kuchni realizuje swoje kulinarne pasje serwując między innymi dania sporządzone nietypowym sposobem jakim jest sous vide (gotowanie w próżni).

Restauracja „Dom Retro” doskonale nadaje się na zorganizowanie różnego rodzaju imprez: wesel, chrzcin, urodzin, komunii, jubileuszy, spotkań przyjacielskich i biznesowych, konferencji, sympozjów, narad, prezentacji i spotkań integracyjnych.